הקטנת אוזניים

אחד מהניתוחים האסתטיים שאפשר לעשות מגיל צעיר מאוד הוא ניתוח הקטנת אוזניים או הצמדת אוזניים. עד כמה שהדבר יישמע מפתיע האוזניים מפסיקות לגדול אחרי גיל 8, ויש רופאים המנתחים כבר מגיל 5. לכן זהו למעשה הגיל המתאים לעשות את הניתוח. ישנם עיוותים רבים שיכולים להופיע באוזניים והם עלולים לגרום לבעיות חברתיות ולפגיעה בדימוי העצמי של הילד לכן הקטנת אוזניים והצמדת אוזניים הם ניתוח מבוקש על ידי צעירים ומבוגרים כאחד.

במהלך ניתוח הקטנת אוזניים מבצעים חתך בצד האחורי של האוזן ומפסלים את האוזן לפי הצורך. אפשר להוריד חלק ממנו ולעצב את האוזן כדי להקטין אותה. ברוב המקרים יש גם צורך להצמיד את האוזן לראש כדי שלא תבלוט. הניתוח נמשך כשעה וחצי הוא נערך בהרדמה כללית לילדים. למבוגרים בדרך כלל מבוצע הניתוח בהרדמה מקומית.

הקטנת אוזניים

הקטנת אוזניים – מבנה האוזן

אפרכסת האוזן היא רק החלק החיצוני של האוזן שלנו. היא מורכבת מחומר סחוסי שעטוף בעור. האפרכסת מצוידת גם בכמה שרירים וכלי דם. זו הסיבה שמסמיקים עד האוזניים. אם תסתכלו על האוזן תראו שמבנה הסחוס מעוצב בצורה מאוד מיוחדת שאוהבים לדמות אותו לקונכייה. אם תסתכלו היטב תראו שלרוב בני האדם האוזניים אינן באמת סימטריות, אך יש אנשים שהאוזניים שלהם סובלות גם מגודל לא פרופורציונלי ולעתים גם בולטות בזווית חדה ולא צמודות לראש. לאנשים כאלה, במיוחד לילדים צעירים מומלץ לעבור הקטנת אוזניים שכאמור ניתן לעשותה בגיל צעיר. הניתוח להקטנת אוזניים נעשה על כל אוזן בנפרד תוך ניסיון לשמור על סימטריה ולהשיב לאוזניים את הגודל המקובל כנורמלי.

מאמר בנושא דומה: הצמדת אוזניים בולטות בקרב ילדים

הקטנת אוזניים – אחרי הניתוח

ניתוח של הקטנת אוזניים אינו דורש אשפוז. האוזניים נחבשות למשך כשבוע והילד או המבוגר זוכים לחופש של שבוע מבית הספר או העבודה. במהלך החודש הראשון לאחר הקטנת אוזניים יש להימנע מפעילות גופנית נמרצת. כמו כן יש לישון עם סרט על האוזניים כדי שלא יזוזו בזמן השינה. אך כדאי שלא לישון על האוזניים בתקופה זו. כאבים לאחר הניתוח יימשכו כיומיים, אך נפיחות ושטפי דם יכולים להמשך מספר שבועות. זמן ההחלמה הסופי נחשב לשנה, והתוצאה, אם אין צורך בתיקונים נשארת לכל החיים.

מאמרים בנושאים קשורים:  החלמה מניתוח | לפני ואחרי הניתוח

יד מיומנת של רופא מנוסה

ניתוח הקטנת אוזן אינו ניתוח קל והוא דורש מיומנות וניסיון שכן מדובר למעשה בעיצוב מחודש של האוזן. לא די להביא להקטנת אוזניים הן צריכות גם להיות אסתטיות. חשוב להורים לשקול אם ילד בן 8 יכול לעמוד במשימה של החבישה והשמירה על האוזן במשך חודש לפי כל ההנחיות.

לכן יש רופאים הממליצים להמתין עם הניתוח עד גיל 12 כדי להשיג שיתוף פעולה הנובע מהבנת ההנחיות. אם רוצים להימנע מהערות של חברים, אפשר לבחור לעשות את הניתוח בחופש הגדול כך שאת החודש הראשון שלאחר הקטנת האוזניים הילד יוכל לעבור בבית ולא יספוג הערות והקנטות מחברים לכתה.

רוצים לקבל מידע נוסף והצעות מחיר לניתוח הצמדת אוזניים ?

השאירו לנו פרטים בטופס צור קשר

ואנחנו נדאג שמרפאות המומחים יציעו לכם מחיר אטרקטיבי במיוחד תוך שעות!

השירות לא עולה כסף וללא התחייבות מצד הגולש!

Verified by MonsterInsights