אוזניים בולטות

אוזניים בולטות יכולות להיות אצל גברים, נשים וילדים וזו אחת הסיבות שמדובר בניתוח קוסמטי פופולרי, תוסיפו לזה את העובדה כי ניתוח זה אינו כואב או כרוך באי נוחות ממשית וכי לא פעם מדובר בהליך שתוצאותיו הנן גם במישור הנפשי והחברתי וקיבלתם את כל הסיבות לעבור ניתוח אוזניים.

 

אוזניים בולטות – מתי אפשר לבצע ניתוח?


הרבה אנשים חושבים כי הליך ניתוחי זה אפשר לבצע רק בגילאים מאוחרים, אחרי שעברנו את גיל התבגרות. הסיבה לחשיבה זו נעוצה בידיעה שגופם של נערים ונערות גדל ומתפתח לאורך השנים ולכן אין לבצע שינויים קוסמטיים.

 

כשמדובר על ניתוח באוזניים בולטות, הגיל המוקדם ביותר לביצוע הניתוח הנו גיל עשר, היות והאוזן מגיעה בתקופה זו לכשמונים אחוז מגודלה הסופי. עובדה זו הופכת הצמדת אוזניים להליך נפוץ מאוד, שבא לפתור גם את מצוקתם הנפשית והחברתית של ילדים שזוכים להקנטות עקב בליטות בא ובעיקר, ניתוח הצמדת אוזניים בולטות מהווה פתרון ראלי לילדים שאינם רוצים להתחיל את שנות ההתבגרות עם תווית לא מחמיאה.

אוזניים בולטות

 

אוזניים בולטות – איך מתבצע ניתוח?

 


היות וניתוח הצמדת אוזניים הוא ניתוח קוסמטי בלבד , לא נעשים במהלך הניתוח צעדים הקשורים לשמיעה, אלא רק למבנה האפרכסת. כיום ניתן למצוא צורות שונות של בליטות באוזניים, כאשר הפגם הנפוץ ביותר הנו נטייה של האפרכסת להתרחב למעלה, מה שאנו מכנים "אוזני פייפר" פגם זה קל מאוד לתיקון ונעשה על ידי חתך לאורך הצד האחורי של האפרכסת. ניתוח אוזניים אורך כשעה ונעשה בהרדמה מלאה או חלקית, בניתוח באוזניים בולטות אין צורך באשפוז, הוא נעשה במרפאה בהשגחת רופא ואם הכול כשורה, ניתן ללכת הביתה כעבור כמה שעות.

 

תהליך ההחלמה


היות וניתוח הוא ניתוח קל יחסית, ההחלמה אינה כרוכה בהליך ארוך או באי נוחות משמעותית, זו גם הסיבה שניתוח אוזניים בולטות נעשה גם בילדים צעירים יחסית. אחרי ניתוח אוזניים חובשים את האוזניים בחבישה בצורת קסדה למשך עד כ-10 ימים במטרה להגן על האוזניים ולשמור על תוצאות הניתוח. בתקופת זמן זו יש להימנע מפעילות ספורטיבית ולשמור ככל שניתן על אזור הניתוח. במידה ויש כאבים לאחר ניתוח הצמדת אוזניים, ניתן לקחת משככי כאבים, בהמלצת רופא בהתאם לגיל המטופל.

 

סיבוכים או סיכונים


כמו כל הליך קוסמטי גם בניתוח אוזניים יכולים להיות סיבוכים, אולם הסיכוי לסיבוך כשלהו קטן בהרבה, בעיקר אם עושים ניתוח אוזניים בולטות אצל רופא מוסמך, בעל ניסיון בטיפול באוזניים בולטות. היות ומדובר בהליך כירוגי הכולל הרדמה, חשוב לשים לב לכל פרט. הסיבוכים האפשריים יכולים להיות זיהום, אי סימטריה או התאחות לא אחידה של אזור הניתוח, כל אלה כאמור סיבוכים נדירים יחסית שניתן לפתור על ידי טיפול תרופתי או תיקון של ניתוח אוזניים צמודות, לאחר המקום מתאחה.

כך או כך אחרי ניתוח אוזניים צמודות, חובה להיות בביקורת וליישם את כל דברי הרופא.

 

הצמדת אוזניים השוואת מחירים

המחיר משתנה בין מרפאה למרפאה ולרוב מתוך וותק ורמת פופולריות המנתח אך יחד עם זאת ישנם פרמטרים נוספים שעשויים לשנות את המחיר בצורה משמעותית, אנו מציעים לכם להמשיך לקרוא עוד בנושא:   מחיר הצמדת אוזניים.

רוצים לקבל מידע נוסף והצעות מחיר לניתוח הצמדת אוזניים ? השאירו לנו פרטים בטופס צור קשר

ואנחנו נדאג שמרפאות המומחים "יתחרו" בניהם על מנת לנתח אתכם.

Verified by MonsterInsights